HAKKIMIZDA

İstlink, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim desteği programı (TGSD) kapsamında 2013 yılında kuruldu. Ekibimiz, haberleşme sistem tasarımı, RF mühendisliği, sayısal işaret işleme ve gömülü sistemler alanlarında Kuzey Amerika’da 10 seneden fazla tecrübeye sahip grup liderlerinden ve tüm projelerinde mükemmelliğe ulaşmaya çalışan, azimli ve heyecanlı tasarım mühendislerinden oluşmaktadır. Firmamızın kurucuları Türkiye’nin seçkin üniversitelerinden olan Gebze Teknik Üniversitesi ve İstanbul Medipol Üniversitesi öğretim üyeleridir.

 

Uzmanlık Alanımız

İstlink, Savunma Sanayine ve Telekom sektörlerine kablosuz ve kablolu haberleşme sistemleri, RF mühendisliği ve gömülü yazılımların tamamen geliştirilmesi konularında özelleşmiş öncü bir tasarım ve üretim firmasıdır.

Temel faaliyet alanımız ticari (4G LTE, Wi-Fi, GPS, 3GPP, GSM) ve askeri elektronik ve haberleşme standartlarına uyumlu anahtar teslim ürün geliştirmektir. Bu geliştirme süreci ilgili standardın incelenmesinden başlayıp, sistem mimarisinin tasarımı, sistem simülasyonu, komponent özelliklerinin belirlenmesi, L1, L2, L3 yazılım ve algoritmalarının geliştirilmesi, bu algoritmaların farklı gömülü sistem ve işlemcilerde (FPGAs, DSP, ARM) gerçekleşmesi, PCB tasarımı ve saha ortamında prototip ürünlerin test edilmesi işlemlerini kapsamaktadır.